[PRN SABAH] – Senarai Calon Bertanding PRN SABAH

[PRN SABAH] – Senarai Calon Bertanding PRN SABAH

Penamaan calon Pilahan Raya Negeri Sabah hari ini menyaksikan 6 kerusi berdepan calon 6 penjuru iaitu melibatkan Bengkoka, Tandek,Inanam, Tanjung Aru Balung dan Kukusan.

Perlawanan 4 penjuru paling banyak iaitu melibatkan 30 kerusi diikuti 5 penjuru sebanyak 24 kerusi.

12 kerusi menyaksikan 3 penjuru dan hanya 1 kerusi perlawanan 1 lawan satu iaitu di Apas.

Senarai Calon dan parti bertanding

N.01 Bangi
1. Kamri Bin Kail (PCS)
2. Mohammad Mohamarin (WARISAN)
3. Akram bin Ismail (BN-UMNO)
4. Salbin bin Muksin (USNO)

N.02 Bengkoka:
1. Jose Bin Modsinupu (PCS)
2. Junsim Rumunzing (UPKO)
3. Samuli Mopun (PBS)
4. Harun bin Durabi (BN-UMNO)
5. Akian bin Ah Kiew (USNO)
6. Sotijin bin Juhui (PGRS)

N.03 Pitas
1. Sharif Sahar Bin Sharif Ading (PCS)
2. Sharif Azman Sharif Along (WARISAN)
3. Sufian bin Abdul Karim (BN-UMNO)
4. Illasam bin Nurkasim (USNO)

N.04 Tanjung Kapor
1. Shawn Davey Robert Lee (PCS)
2. Chong Chen Bin (WARISAN)
3. Norlizah Gurahman (PN-PPBM)
4. Awang Karim bin Abdul Kadir (USNO)

N.05 Matunggong
1. Sarapin Bin Magana (PCS)
2. Sazalye Donol Abdullah (PKR)
3. Julita Majungki (PBS)
4. Richard Kastum @ Mosinal (BN-PBRS)
5. Hibin bin Masalin (PGRS)

N.06 Bandau
1. Webley Disim @Rizal (PCS)
2. Majamis Timbong (WARISAN)
3. Wetrom @ Mohd Fikro Bahanda (PN-PPBM)
4. Azahari bin Amit (USNO)

N.07 Tandek
1. Andy Villson Malingka (PCS)
2. Padis Majingkin (UPKO)
3. Hendrus Anding (PBS)
4. Yilson Yanggung (BN-PBRS)
5. Hisham Ampongou Abdullah (USNO)
6. Jaimbol Dangus (PGRS)

N.08 Pintasan
1. Padlan Bin Samad (PCS)
2. Mohd Safian Saludin (WARISAN)
3. Fairuz Renddan (PN-PPBM)
4. Tan Sri Pandikar Amin bin Mulia (USNO)
5. Wilfred bin SIndam (PGRS)

N.09 Tempasuk
1. Abdul Alif Saibeh (PCS)
2. Mustapha Sakmud (PKR)
3. Mohd Arsad bin Bistari (BN-UMNO)
4. Amza @ Hamzah (USNO)
5. Kanul Gindol (PGRS)

N.10 Usukan
1. Datu Mohd Nazaruddin Bin Datuk Hj Datu Tigabelas (PCS)
2. Abdul Bakhrin Mohd Yusof (WARISAN)
3. Datuk Seri Panglima Mohd Salleh Mohd Said (BN-UMNO)

N.11 Kadamaian
1. Dr Beting Giling @ Josh (PCS)
2. Datuk Ewon Benedict (UPKO)
3. Demis Rumanti (PBS)
4. Duanis Mogirong (BN-PBRS)

N.12 Sulaman
1. Dato Hj Rekan (PCS)
2. Datuk Aliasgar Basir (WARISAN)
3. Datuk Haiji Haji Noor (PN-PPBM)

N.13 Pantai Dalit
1. Mohd Amirul Amin (PCS)
2. Utoh @ Rakan Sijim (WARISAN)
3. Jasnih bin Dayah (BN-UMNO)
4. Matbee @ Matbeh bin Ismail (USNO)
5. Awil bin Kamsari (PGRS)

N.14 Tamparuli
1. Denis George Kian Fah @ Denis Gimpah (PCS)
2. Alijus SIpil (PKR)
3. Datuk Jahid @ Noordin Jahim (PBS)
4. Dr Raymond Alfred @ Jenry (LDP)

N.15 Kiulu
1. Andau Bin Yasun @ Bruno (PCS)
2. Datuk Seri Panglima Wilfred Madius Tangau (UPKO)
3. Datuk Joniston Bangkuai (PBS)
4. Dr Rosyln Gelunu @ Rozlyn (LDP)

N.16 Karambunai
1. Dayangku Ayesha Humaira Binti Ak Othman Shah (PCS)
2. Ahmad Jais Otong (WARISAN)
3. Datuk Yakubah Khan (BN-UMNO)
4. Nerudin bin Ludah (PGRS)

N.17 Darau
1. Hj Umsery @ Ansari Bin Abdullah (PCS)
2. Azhar Matusin (WARISAN)
3. Datuk Jumat Idris (BN-UMNO)
4. Laliman bin Kemad @ Laiman bin Ahamd (USNO)

N.18 Inanam
1. Dr Regina Lim (PCS)
2. Peto Galim (PKR)
3. Datuk William Majimbun (PBS)
4. Mohd Hardy Abdullah @ Zoro Yukon (USNO)
5. Datuk Francis Goh Fah Shun (PGRS)
6. Tan Sri Chong Kah Kiat (LDP)

N.19 Likas
1. Lu Siau Wee @ Jeff (PCS)
2. Tan Lee Fatt (WARISAN-DAP)
3. Dr Chang Kee Ying (BN-MCA)
4. Daniel Isaac Hoong (USNO)
5. Kong Vui Kiong (PGRS)

N.20 Api Api
1. Datuk Pang Yuk Min (PCS)
2. Christina Liew Chin Jin (PKR)
3. Datuk Dr Yee Moh Chai (PBS)
4. Chong Tze Kiun (PGRS)

N.21 Luyang
1. Wilson Chang Khai Sim (PCS)
2. Phoong Jin Zhe (WARISAN-DAP)
3. Gee Tien Siong (PN-SAPP)
4. Datuk Hiew King Cheu (PGRS)

N.22 Tanjung Aru
1. Noran Addy Bin Sukiran (PCS)
2. Datuk Junz Wong (WARISAN)
3. Datuk Edward Yong Oui Fah (PBS)
4. Mohd Reduan Hj Aklee (BN-UMNO)
5. Shaffic bin Risaib Shah (USNO)
6. Rizawani Fiona Heng (PGRS)

N.23 Petagas
1. Ahmad Farid Sainuri (PCS)
2. Awang Ahmad Shah (WARISAN)
3. Arsit Sedi (PN-PPBM)
4. Jivol @ Edmund bin Doudilim (USNO)
5. Mohamad Kulat (PGRS)

N.24 Tanjung Keramat
1. Ira Elza Binti Uzair Yahaya (PCS)
2. Rosday @ Rosdy Wasli (AMANAH)
3. Shahelmey bin Yahya (BN-UMNO)
4. Mohd Salleh bin Lamsin (USNO)

N.25 Kapayan
1. Chua Juan Shiuh (PCS)
2. Jannie Lasimbang (WARISAN-DAP)
3. Dr Edwin Bosi (PBS)
4. Lu Yen Tung (BN-MCA)
5. Stephen Jimbangan (PGRS)

N.26 Moyog
1. Nicholas Sampil @ William (PCS)
2. Datuk Darrel Leiking (WARISAN)
3. Joseph Sulaiman (PN-STAR)

N.27 Limbahau
1. Aubrey G Sham (PCS)
2. Datuk Juil Nuatim (WARISAN)
3. Datuk Juani @ Johnny Mositun (PBS)
4. Jainim binti Jaris @ Susanna Jainim (USNO)
5. Evelyn June binti Charlie (PGRS)

N.28 Kawang
1. Abd Rahim Bin Hj Lasim (PCS)
2. Musli Sapan (WARISAN)
3. Ghulam Haidar Bahadar (PN-PPBM)
4. Matni bin Ag Lintong (USNO)

N.29 Pantai Manis
1. Fauzi Bin Ibrahim (PCS)
2. Datuk Yahiya Awang Kahar (WARISAN)
3. Mohd Tamin @ Tamin bin Zainal (BN-UMNO)
4. Azmih bin Junaidi (USNO)
5. Rohani bt Abd Rashid @ Abdul Rashid (PGRS)

N.30 Bongawan
1. Datuk Seri Anifah Aman (PCS)
2. Dr. Daud Yusof (WARISAN)
3. Ag Lahap bin Ag Bakar @ Ag Syairin (BN-UMNO)

N.31 Membakut
1. Saat Ag Damit (PCS)
2. Dr. Mohd. Kamarudin Abd Hamid (WARISAN)
3. Mohd Arifin Mohd Arif (PN-PPBM)
4. Kamal bin Idris (PGRS)

N.32 Klias
1. Abdollah Bin Okin (PCS)
2. Abdul Rahman (PKR)
3. Isnin Aliasnih (PN-PPBM)
4. Amsir bin Dani (USNO)
5. Maksit bin Saidi (PGRS)

N.33 Kuala Penyu
1. Cecelia Jompiuh (PCS)
2. Nelson Wences Angang (UPKO)
3. Limus Jury (PN-PPBM)
4. Ag Damit bin Mataim @ Md Yussof b. Mattaim (USNO)
5. Perijik @ Fredzex bin Bagang (PGRS)

N.34 Lumadan
1. Malik Bin Unsat @ Jahari PCS)
2. Awangku Zaidi Pg Wahab (WARISAN)
3. Kamarlun bin Ombi (BN-UMNO)
4. Ali Dad Fazal Elahi (USNO)
5. Sahlih bin Sirin (PGRS)

N.35 Sindumin
1. Jaybee Bin Buayie @ Ezwan Abdullah (PCS)
2. Datuk Dr Yusof Yacob (WARISAN)
3. Sani bin Miasin (BN-UMNO)
4. Manshur @ Manshor bin OKK Mohd Yassin (USNO)
5. Arifin bin Harith (PGRS)

N.36 Kundasang
1. Datuk Ewon Ebin (PCS)
2. Siriman @ Mohd Fazid Basir (WARISAN)
3. Datuk Dr Joachim Gunsalam (PBS)
4. Osman bin Marajin (PGRS)

N.37 Karanaan
1. Mohd Hadzrul Bin Masnin (PCS)
2. Awasi Ganie @ Yasin Abdul Ghani (WARISAN)
3. Datuk Masidi Manjun (PN-PPBM)
4. Md Tajuddin bin Sadi (USNO)
5. Polinuh bin Majin (PGRS)

N.38 Paginatan
1. Amru Bin Abdul Kadir (PCS)
2. Georgina L. George (UPKO)
3. Datuk Abidin Madingkir (PN-STAR)
4. Bensin @ Binsin bin Dani (PGRS)

N.39 Tambunan
1. Damian @ Richard Marcus Podtung (PCS)
2. Datuk Dr. Nayan Yambu @ Laurentius (UPKO)
3. Datuk Dr Geoffrey Kitingan @ Gapari (PN-STAR)

N.40 Bingkor
1. Alphonsus Bin Felix (PCS)
2. Odom @ Peter Dhoms Saili (WARISAN-DAP)
3. Robert Tawik @ Nordin (PN-PPBM)
4. Engah bin Sintan @ Dahlan bin Abdullah (USNO)

N.41 Liawan
1. Mazlan Latif (PCS)
2. Rasinin Koutis (WARISAN)
3. Annuar Ayub (PN-STAR)

N.42 Melalap
1. Apiang Bin Sausun (PCS)
2. Datuk Peter Anthony (WARISAN)
3. Datuk Radin Malleh (PBS)
4.Sazali bin Justi (USNO)

N.43 Kemabong
1. Tay Jin Kiong @ Alfred (PCS)
2. Datuk Dr. Lucas Umbul (UPKO)
3. Raime bin Unggi (BN-UMNO)
4. Rainus bin Sangulau (USNO)

N.44 Tulid
1. Matusin Timam (PCS)
2. Mudi Dubing (WARISAN)
3. Matusin Bowie @ Matius (BN-PBRS)
4. Everitis Gungkit (PN-STAR)
5. Mohamad Khairy bin Abdullah (USNO)

N.45 Sook
1. Rebecca Taimin (PCS)
2. Raymond Ahuar (PKR)
3. Bonepes Been (BN-PBRS)
4. Ellron Alfred Angin (PN-STAR)

N.46 Nabawan
1. Ampalus Robert Sanaron (PCS)
2. Albert Aguir (UPKO)
3. Datuk Abdul Ghani Yassin (PN-PPBM)
4. Maidin bin Atak @ Maidin Haji Osman (PGRS)

N.47 Telupid
1. Jingkoi Bin Luna (PCS)
2. Felix Joseph Sitin (UPKO)
3. Jonnybone J Kurum (PBS)
4. Abdul Wahab bin Abdul Gani (BN-UMNO)
5. Jiling bin Kuntong (PGRS)

N.48 Sugut
1. Raimon Bin Lanjat (PCS)
2. Norsabrina Japar (WARISAN)
3. James Ratib (BN-UMNO)
4. Salleh bin Asmat ({PGRS)

N.49 Labuk
1. Fidelis K. Michael (PCS)
2. Dennis Tweening Rantau (UPKO)
3. Samad Jamri (PN-PPBM)
4. Sh Suhaimi bin Sh Miasin (USNO)
5. Etar bin Shinbu @ Simbul (PGRS)

N.50 Gum-Gum
1. Hj Undang Bin Tumpong (PCS)
2. Arunarnsin Taib (WARISAN)
3. Suhaimi bin Nasir (BN-UMNO)

N.51 Sungai Manila
1. Sahidzan Bin Ag. Salleh (PCS)
2. Dr. Mahmud Sudin (WARISAN)
3. Mokran bin Ingkat (BN-UMNO)
4. Kee Zulkipli @ Kee Zulkifli bin Harrith (USNO)

N.52 Sungai Sibuga
1. Irwanshah Bin Mustapa (PCS)
2. Datuk Armani Mahiruddin (WARISAN)
3. Mohamad Hamsar bin Awang Supian (BN-UMNO)

N.53 Sekong
1. Noraini Binti Piting (PCS)
2. Alias Sani (WARISAN)
3. Huzulizah bte Md Dani (BN-UMNO)
4. Siaran bin Jumdail (USNO)

N.54 Karamunting
1. Alvis Loo (PCS)
2. George Hiew (WARISAN)
3. Kong Nyuk Thou (PBS)
4. Chew Kok Wah (BN-MCA)

N.55 Elopura
1. Voo Min Gin (PCS)
2. Chong Ket Kiun (WARISAN-DAP)
3. Chan Boon Thian (BN-MCA)

N.56 Tanjong Papat
1. Yu Seng Chung @ Louis (PCS)
2. Datuk Frankie Poon (WARISAN-DAP)
3. Yong Chie Man (PN-SAPP)

N.57 Kuamut
1. Mohd Meszi Ng Abdullah (PCS)
2. Benson Inggam (UPKO)
3. Juhari bin Janan (BN-UMNO)
4. Dr Ationg bin Tituh (PGRS)

N.58 Lamag
1. Razman Bin Mayah (PCS)
2. Mohd Ismail Ayub (WARISAN)
3. Datuk Seri Bung Moktar bin Radin (BN-UMNO)
4. Mahali bin Makiang (PGRS)

N59 Sukau
1. Malaya Bin Kasurah (PCS)
2. Amrah Liwangsa (WARISAN)
3. Jafry bin Ariffin (BN-UMNO)
4. Jakariah bin Janit (PGRS)

N.60 Tungku
1. Jani Bin Kulmen (PCS)
2. Assaffal Alian (WARISAN)
3. Momen @ Abd Momen bin Anchai @ Anghai (BN-UMNO)
4. Mohamad bin Sidam (USNO)
5. Rosland Castaweda (PGRS)

N.61 Segama
1. Kamarudin Mohd Chinki (PCS)
2. Datuk Mohamaddin Ketapi (WARISAN)
3. Aljen Johnny (PN-PPBM)
4. Jikamisah binti Abdul Salam (USNO)
5.Mohd Basari bin Abdul Gapar (PGRS)

N.62 Silam
1. Matusin Sunsang (PCS)
2. Datu Dumi Masdal (WARISAN)
3. Abdul Hakim Gulam Hassan (PN-PPBM)
4. Mohammad Hamdan bin Abdullah (USNO)
5. Ahmad bin Tiong (PGRS)

N.63 Kunak
1. Mohd Azman@Abdul Samad Bin Hj Asiman (PCS)
2. Norazlina Arif (WARISAN)
3. Halid bin Harun (BN-UMNO)
4. Otoh Joehann bin Angkie (USNO)
5. Hasbi bin Sariat (PGRS)

N.64 Sulabayan
1. Alahuddin Bin Mohd Sarah (PCS)
2. Datuk Jaujan Sambakong (WARISAN)
3. Abdul Manan bin Indanan (BN-UMNO)

N.65 Senallang
1. Madjalis Bin Lais (PCS)
2. Datuk Seri Panglima Mohd Shafie Apdal (WARISAN)
3. Norazman Utoh Naim (PN-PPBM)
4. Mohammad Ramzan bin Abdul Wahab (USNO)

N.66 Bugaya
1. Jihek Bin Basanu (PCS)
2. Manis Muka Mohd Darah (WARISAN)
3. Daud Tampakong (PN-PPBM)
4. Ahmad bin Kenajaan (USNO)

N.67 Balung
1. Abdul Hamid Bin Damang (PCS)
2. Rus Diana Andi Paladjareng (WARISAN)
3. Hamild @ Hamid bin Awang (BN-UMNO)
4. Labosa @ Ghazali bin Jakilan (USNO)
5. Abu Bakar bin Jambuan @ Omar (PGRS)
6. Ariffin Kassim (PHRS)

N.68 Apas
1. Datuk Amrullah Kamal (WARISAN)
2. Nizam Abu Bakar Titingan (PN-PPBM)

N.69 Sri Tanjong
1. Dr Ken Khour (PCS)
2. Justin Wong Yung Bin (WARISAN-DAP)
3. Fung Lin Fun (PN-STAR)
4. Wong Su Vui (PGRS)
5. Yapp Yin Hoau (PHRS)

N.70 Kukusan
1. Hj Ismail @Taufik Bin Muin (PCS)
2. Rina Jainal (WARISAN)
3. Chaya binti Sulaiman (BN-UMNO)
4. Ismail bin Idris (USNO)
5. Lee Boon King (PGRS)
6. David Wong Jin Soon (PHRS)

N.71 Tanjung Batu
1. Dr Rudy Nurdin (PCS)
2. Mohd Afsar Abdul Latif (WARISAN)
3. Andi Muhammad Surady bin Bandy (BN-UMNO)

N.72 Merotai
1. Abdullah Palele (PCS)
2. Sarifudin Hata (WARISAN)
3. Mohamad Jalani Chachu (PN-PPBM)
4. Hafeezatul Halimah binti Mohamad (USNO)
5. Tan Sri Liew Yun Fah (PHRS)

N.73 Sebatik
1. Abdul Samad Akoi (PCS)
2. Hassan A Gani Pg Amir (WARISAN)
3. Muis Picho (PN-PPBM)
4. Hassan bin Ibrahim (USNO)
5. Juhuran bin Kalmin (PGRS)

Source: SABAH ELECTION 2020

CATEGORIES